FilmLifestylePozvánky

Seď doma a ven raději nechoď. Co dělat v týdnu od 9. března?

Situace se každým dnem vyostřuje a tak je možná lepší zůstat doma. Přesto pro vás mám pravidelnou dávku tipů. Ke čtení a ke koukání.


Ke koukání


Aerovod.cz

Předplatné na tomto online filmovém portálu stojí na měsíc 150 korun. A vzhledem k nabídce filmů je to skutečně za hubičku. Kdo si ale předplatné objednávat nechce, může si film za 150 korun stáhnout anebo si ho za 80 korun rovnou pustit. A co vás v nabídce Aerovodu čeká? Například oceňovaný český film Staříci, jeden z nejúspěšnějších filmů minulého roku Portrét dívky v plamenech, oscarový snímek Parazit nebo třeba dokument o známém fotbalistovi Diegu Maradonovi.


Dafilms.cz

Na tomto portále najdete převážně dokumenty a také české filmy, například ty, které dostaly cenu Český lev. Předplatit si ho můžete za 135 korun měsíčně. Některé filmy můžete zhlédnout zdarma, budete-li ho sdílet na svých sociálních sítích.


Vyšinutí

Toto je film, který se náramně hodí k současné situaci, jež ve světě i u nás panuje. Jihokorejský snímek Vyšinutí je nejen velmi zajímavý a perfektně zpracovaný (ostatně jako mnoho dalších jihokorejských filmů), ale zároveň díky němu zjistíte, jak se lidé chovají v případě, kdy se nakazí zcela neznámou nemocí a každý den na ni stovky lidí. Podotýkám ovšem, že jde o smrt velmi ošklivou a krutou. Jestli toho nemáte dost v reálném životě, Vyšinutí se vám budou tuze líbit.


Klimt & Schiele – Erós a Psyché

A tady něco pro umělecké duše, které strádají kvůli zavřeným muzeím a galariím. Egon Schiele se proslavil svými „nemorálními“ malbami, které pobuřovaly tehdejší veřejnost. Gustav Klimt jakožto jeho učitel a možná jediná osoba, kterou Schiele uznával a respektoval, se ovšem nad jeho díly nepohoršoval, ale naopak je považoval za velmi zdařilé. Co a kdo Schieleho ovlivňovalo? A jakým žil životem? V tomto dokumentu se dozvíte vše, co potřebujete.


Dej mi své jméno

Toto je film pro romantické duše, které ale zároveň nemají rádi tradiční hollywoodské a německé slaďáky. Dej mi své jméno vznikl v americko-italsko-francouzsko-brazilské koprodukci a vypráví příběh semdnáctiletého Elieho, který se zamiluje do pohledného amerického studenta Olivera. Vše se odehrává v nádherných kulisách italského venkova a tudíž romantika prýští z každého záběru. Ale s kýčem rozhodně nepočítejte. Tenhle film zkrátka stojí za vidění.


Ke čtení


Vrány

Tohle je hodně depresivní čtení, tudíž ho nedoporučuji slabším povahám. Nová kniha Petry Dvořákové je totiž o dvanáctileté dívence, která umí krásně malovat a učitelé ji zbožňují. To samé se ale nedá říct o jejích rodičích, kteří ji psychicky i fyzicky týrají. Je to útlá knížečka, ovšem velmi psychicky náročná. Já ji poslouchala jako audioknihu a v podání Veroniky Khek Kubařové a Andrey Černé jde o neopakovatelný zážitek.


Jak na sítě

Chcete se vzdělávat v oblasti sociálních sítí? Není pro to vhodnější knihy než právě této. Vše je v ní srozumitelně popsáno a také dostanete podrobný návod na to, jak s jednotlivými sítěmi zacházet tak, abyste získali co nejvíc fanoušků a zákazníků bez toho, aniž byste nesmyslně utráceli za špatně cílenou reklamu.


Deník knihkupce

Tuto knížku jsem vám už doporučovala v rámci recenze. Musím vám ji znovu připomenout. Dle mého názoru jde o nejlepší knihu minulého roku. Je čtivá, humorná a dozvíte se z ní spoustu o životě knihkupce na skotském maloměstě. Zaručuji vám, že budete brečet smíchy. A načerpáte inspiraci, co si přečíst dál.


Další tipy na knihy najdete TADY.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM